ceramika

ceramikasanitarna.pl

Co jest niezbędne w łazience?

Łazienka to bardzo ważne miejsce w naszym domu. Teraz każdy z inwestorów uważa łazienkę za bardzo ważny element, dopełniający dobrze urządzone mieszkanie. Zaprojektowanie i wyposażenie łazienki na pewno nie należy do tanich. Lepiej więc zainwestować w rzeczy trwałe, ponadczasowe, solidne. Istotny element wyposażenia łazienki to biała ceramika obejmująca miedzy innymi umywalki, miski wc, bidety, kompakty wc. Każdy z nich można kupować oddzielne albo zainwestować w komplety o podobnym wzornictwie i kolorach. Producenci prześcigają się w oferowaniu białej ceramiki w coraz bardziej wymyślnych kształtach i wzorach. W sklepach są dostępne urządzenia o tradycyjnych kształtach, solidne i sprawdzone, ale coraz częściej możemy kupić ceramikę białą w wyszukanych kształtach i od znanych projektantów. Ta tradycyjna jest najtańsza, ale też mało finezyjna. Przed urządzeniem łazienki, musimy się zastanowić, na jakim wyposażeniu nam zależy. Jest to również kwestia finansowa.

Czy musi do siebie pasować?

Ceramika łazienkowa, chociaż najczęściej biała, u różnych producentów może mieć różny odcień. Jeśli więc decydujemy się na zmianę wystroju lub po prostu nowe wyposażenie łazienki, dobrze się zdecydować na konkretnego producenta, na przykład Koło i dobierać elementy pasujące do siebie. Tak jest po prostu estetyczniej. Oglądając wyroby ceramiczne w sklepach i hurtowniach, bardzo szybko zauważymy, jak różna jest ich cena. Wynika to z jakości. Za dobrą i trwałą ceramikę musimy po prostu zapłacić więcej. Obecnie jest dostępna, na przykład ze specjalną warstwą, na której brud mniej się osadza. Za takie wynalazki trzeba jednak więcej zapłacić.

Stojące czy wiszące

Wybierając miskę wc musimy przede wszystkim zastanowić się, jaki model nas interesuje. Podstawowe to są modele stojące i wiszące. W przypadku modelu stojącego, sedes montuje się bezpośrednio do podłogi. Jego rozmiar zależy od wielkości łazienki. W przypadku małych łazienek, zdecydowanie powinny być wybierane miski wc podwieszane. Zwiększają one optycznie przestrzeń. Nowoczesny design takich producentów jak Roca sprawia, że nawet taki element wyposażenia może stać się nowoczesnym i eleganckim. Jest to możliwe dzięki ciekawym rozwiązaniom podnoszącym walory estetyczne i stawiających na rozwiązania praktyczne (na przykład wolnoopadająca deska). Doskonałym pomysłem są też kompakty wc, czyli połączenie sedesu i spłuczki. Dawniej spłuczka była umieszczana na górze nad sedesem. Obecnie najlepszym rozwiązaniem są zestawienie miski i spłuczki, stanowiących jedną całość. W sklepach bez problemu można kupić kompakty takiego producenta jak Deant, czy Laufen.

Do kompletu bidet

Bidet jest urządzeniem, które od niedawna zagościło w naszych łazienkach. Kształtem i wyglądem często przypomina miskę wc. I najczęściej jest umieszczany w jej pobliżu, ze względu na swoją funkcję. Na rynku są dostępne bidety wiszące i stojące. To, na jaki się zdecydujemy zależy od wyboru miski wc – powinny być ze sobą zbieżne, ze względu na charakter użytkowania i sposób montowania. Do bidetu należy dokupić specjalne baterie.

Dobrać odpowiednią umywalkę

Umywalka jest w łazience jednym z kluczowych urządzeń. U wszystkich producentów ceramiki, dobierzemy umywalki do wielkości łazienki, wystroju, niezbędnych środków finansowych i ogólnego designun. Umywalka spełnia przede wszystkim funkcje praktyczne. Dobierzmy taką, by była odpowiednia wielkością do pomieszczenia i potrzeb rodziny. Zbyt mała zmieni naszą łazienkę w spływające wodą pomieszczenie. Zbyt duża będzie dominowała nad innymi elementami wyposażenia. Ważne są kształty umywalki. Te opływowe należą do najpowszechniejszych i jednocześnie najtańszych. Bardziej wymyślne, mające na przykład nowoczesną prostokątną linię – są z reguły droższe. Do umywalki należy też dobrać odpowiednią baterię. Jest to istotne, bo nie wszystkie baterie pasują do konkretnych modeli umywalek. Ważny jest też materiał, z jakiego umywalka jest wykonana. Najpowszechniejsze są ceramiczne, dla bardziej wybrednych klientów dostępne są szklane lub nawet kamienne.

kabina_natryskowa