KABINY-PRYSZNICOWE.COM.PL kabina_natryskowa

Kabiny prysznicowe

W nowoczesnych łazienkach coraz większym uznaniem cieszą się kabiny prysznicowe. Wielu montuje je zamiast zajmujących dużo miejsca wanien. Często funkcjonują też obok nich. Popularność kabin prysznicowych można zaobserwować od około dziesięciu lat. Na rynku jest coraz więcej rodzajów i modeli. Jest w czym wybierać, nic więc dziwnego, że klienci chętni korzystają z tych możliwości. Przed zakupem konkretnej kabiny, trzeba rozstrzygnąć wiele wątpliwości. Musimy sprawdzić, ile mamy miejsca, jaki typ kabiny nas interesuje i z jakiego materiału ma być wykonana.

Z jakiego materiału?

Najbardziej popularne i najtańsze kabiny wykonane są z plastiku (polistyrenu). Jakość takich kabin zależy od rodzaju plastiku, z jakiego są konstruowane i samej staranności wykonania. Znacznie trwalsze i bardziej eleganckie są kabiny ze szkła hartowanego, które nawet, jeśli się rozbiją (a jest to praktycznie niemożliwe) na pewno nikogo nie skaleczą, bo rozbite kawałki nie mają ostrych krawędzi. Tafle szklane i plastikowe mogą być gładkie, wytłaczane, matowe, kolorowe, z mniej lub bardziej skomplikowanym wzorem. Każdy może wybrać opcję bardziej mu odpowiadającą.

Oferty kabin na rynku

Wybierając wielkość i rodzaj kabiny musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na wielkość łazienki. Ze względu na rodzaj brodzika wyróżniamy kabiny okrągłe, półokrągłe, kwadratowe, wielokątne. Wszystkie te typy posiadają w swojej ofercie najpopularniejsze firmy na naszym rynku: Radaway, New Trendy, Sanplast lub SanSwiss. Znacznie istotniejsza jest sama kabina. W łazienkach małych najpopularniejsze są kabiny narożne, montowane w wybranym rogu łazienki. Kabina narożna jest często instalowana w miejscu wanny. W łazienkach, które posiadają wnęki, najczęściej instaluje się kabiny wnękowe. Jest to dość ciekawy zabieg aranżacyjny, a dodatkowo spora oszczędność.

Najwięcej miejsca zajmują kabiny wolnostojące. Są bardzo efektowne, nadają się do łazienek dużych, tzw. pokojów kąpielowych. Dostępne są w ofercie firmy New Trendy. Tego typu kabiny są bardzo eleganckie, ale też wymagają wielu zabiegów, przede wszystkim chodzi o specjalną instalację wodno-kanalizacyjną. Obok standardowych kabin, można też zamówić u wiodących producentów kabiny dostosowane do wielkości łazienki. Jest to większy wydatek, ale rozwiązanie jest optymalne.

Jakie drzwi do kabiny

Wybór brodzika i kształtu kabiny prysznicowej to nie koniec konsultacji związanych z kabinami prysznicowymi. Istotny jest też rodzaj drzwi. I w tym przypadku chodzi o ilość miejsca, jaką inwestor dysponuje w łazience. Najmniej miejsca zajmują drzwi przesuwane. Wykonane są na specjalnych rolkach, którymi sunie się wzdłuż kabiny. Najczęściej mamy do czynienia z drzwiami dwustronnymi. Są też modele jednostronne. Przy wyborze takiej opcji trzeba koniecznie zwracać uwagę na jakość suwaków. Te najtańsze kabiny prysznicowe mają drzwi z suwakami gorszej jakości. Przy mocniejszym szarpnięciu drzwiami lub oparciu się o drzwi kabiny, może dojść do awarii. Niewiele miejsca zajmują też drzwi harmonijkowe, które składają się i rozkładają w zależności od potrzeb. W ekskluzywnych modelach mamy do czynienia z drzwiami otwieranymi na zewnątrz i do wewnątrz kabiny. Sprawdzają się one jedynie w dużych łazienkach, w niewielkich zajmują zbyt dużo miejsca. Drzwi kabinowe mogą być wykonywane z różnych materiałów. Najtrwalsze, ale i najdroższe są wykonywane ze szkła hartowanego. Takie modele są dostępne na przykład u producenta: Sanplast. Są też drzwi obracające się wokół swojej osi. W przypadku wyboru drzwi do kabiny należy też zwrócić uwagę na szczelność kabiny. Taką szczelność zapewniają uszczelki silikonowe, a w nowocześniejszych modelach –listwa magnetyczna.

Konserwacja i dbałość o kabinę

Wszystkie elementy wyposażenia łazienki, aby mogły nam służyć długo, powinny być należycie konserwowane. Utrzymanie czystości w kabinie wcale nie jest takie proste. Producenci polecają specjalistyczne środki myjące i podkreślają, że po każdej kąpieli, kabina prysznicowa powinna być staranie umyta i wytarta do sucha.

kabina_natryskowa